• देश

  नेपाल प्रहरीको अत्याधुनिक भवन बनाइदै

    ओमकार


  काठमाडौं– नेपाल प्रहरीले महानगरीय अपराध महाशाखा, महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौं र बहुउद्देश्यीय भवनको एक साथ शिलान्यास गरिएको छ ।

  मंगलबार आयोजित विशेष कार्यक्रममा प्रहरी महानिरीक्षक सर्वेन्द्र खनालले टेकूमा महानगरीय अपराध महाशाखा, भद्रकालीमा महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौ र भृकुटीमण्डपस्थित नेपाल पुलिस क्लबमा बहुउद्देश्यीय भवनको सिलन्यास गरेका हुन् ।

  २०७२ सालको महाभुकम्पले हनुमानढोकास्थित महानगरीय प्रहरी परिसर र अपराध महाशाखाको भवन भत्काएपछि संघीय राजधानी काठमाडौं उपत्यकाको सुरक्षा व्यवस्थापन गर्ने प्रहरी निकाय त्रिपालमा बसेर सेवा प्रदान गर्दै आएको थियो ।

  अब भने आधुनिक र सुविधा सम्पन्न भवन बनाउन लागिएको हो । तीनवटै स्थानमा भवन निर्माणको शिलन्यास पछि नेपाल पुलिस क्लवमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दे प्रहरी महानिरीक्षक खनालले राष्ट्रले सुम्पेको जिम्मेवारी अक्षरसः पालना गर्न मातहतलाई निर्देशन दिए ।

  प्रहरीको कामकारवाही पारदर्शी बन्न नसक्दा प्रहरीमाथि नै जनताको भरोसा र विश्वास टुट्ने भएकाले आफ्नो जिम्मेवारीमा सधै सचेत र सजग हुनुपर्नेमा महानिरीक्षक खनालले जोड दिए ।

  कार्यक्रममा प्रहरी नायव महानिरीक्षक इन्जिनियर लोकेश चन्द्र सिंहले तीनवटै भवनहरु अत्याधुनिक सुविधासम्पन्न बनाइने बताए । तीनवटै भवनको निर्माण कार्य आगामी २ वर्षमा सम्पन्न हुने जनाइएको छ ।

  टेकूमा ९ रोपनी क्षेत्रफलमा बनाउन बनाउन लागिएको महानगरीय अपराध महाशाखाको भवन ७५ हजार स्क्वायरफिटको हुने छ भने भद्रकालिमा निर्माण गर्न लागिएको महानगरीय प्रहरी परिसर काठमण्डौको भवन १२ रोपनी क्षेत्रफलमा १ लाख ७२ हजार स्क्वायर फिटको हुने प्रहरी नायव महानिरीक्षक सिंहले जानकारी दिए ।

  त्यसैगरी नेपाल पुलिसको बहुउद्देश्यीय भवन ७ सय ५० जनाको क्षमताको हल सहित विभिन्न कन्फरेन्स हलहरु समेत रहने छन् । सबै भवनहरु भुकम्पप्रतिरोधी हुनुको साथै वातावरण मैत्री हुनेछन् भने विषयगत निकायहरुका भिन्ना भिन्नै चेम्बर पनि बनाइने जनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस