• मनोरञ्जन

  अभिनेत्री मनिषा कोइरालाको आज जन्मदिन

    ओमकार टाईम्स


  काठमाडौं । अभिनेत्री मनिषा कोइरालाको आज जन्मदिन परेको छ । १९७० अगस्ट १६मा काठमाडौंमा जन्मिएकी मनिषाले आज ५० औं जन्मदिन मनाउँदैछिन् । जन्मदिनको अवसरमा उनलाई विभिन्न माध्यमबाट शुभकामनाको ओइरो लागिरहेको छ । नेपाली र बलिउड दुबै फिल्ममा अभिनय गरेकी मनिषा अभिनयको माध्यमबाट करोडौँ मानिसको ढुकढुकी समेत बन्न सफल छिन् ।

  नेपालको राजनीतिक घरानामा जन्मिएकी मनिषाको सानोमा डाक्टर बन्ने सपना पनि थियो । तर करियरका लागि भने उनले मोडलिङ र फिल्म अभिनय रोजिन् । सन् १९८९ मा नेपाली फिल्म ‘फेरी भेटौँला’ अभिनय गरेपछि बलिउड प्रवेश गरेकी उनले बलिउड ‘सौदागर’बाट डेब्यु गरेकी हुन् । उनले बलिउडमा लामै समय राज गरिन् ।

  १९८९–२०१२ सम्म करिब २३ वर्ष फिल्मी क्षेत्रमा क्रियाशील मनिषा पाठेघर क्यान्सरको कारण झण्डै पाँच वर्ष अभिनयबाट टाढा रहिन् ।
  क्यान्सर रोगलाई जितेर सन् २०१७ देखि पुनः फिल्मी क्षेत्रमै सक्रिय बनेकी मनिषाले अभिनय गरेको हिन्दी फिल्म ‘सञ्जु’ बलिउड बक्स अफिसमा ब्लक बस्टर सावित भएको छ । फिल्ममा उनले संजय दत्तकी आमा नरगिसको भूमिका निभाएकी थिइन् ।

  सन् २०१० मा सम्राट दाहालसँग बिवाह गरेकी मनिषाको दुई वर्षपछि सम्बन्ध विच्छेद भएको थियो । हाल उनी आमाबाबु सुष्मा र प्रकाश कोइरालासँग बस्दै आएकी छन् ।
  पछिल्लो समय नेपाल र भारतबीच सीमा विवादमा मनिषाको भनाइले चर्चा पायो । उनले सीमा विवादमा ट्वीटर गरेर देशभक्ति देखाइन् । त्यसप्रति भारतीय नागरिकहरुले उनको चर्को आलोचना गरे । नेपालको राजनीतिकवृत्तमा मनिषा फेरि चर्चामा रहिन् ।

  उनी राजनीतिमा आउने चर्चा पनि चल्यो । तर, उनले राजनीतिमा नआउने बताइसकेकी छिन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस