• समाचार

  धनकुटा नगरपालिकाका ६ वडा निषेधित क्षेत्र घोषणा गर्ने निर्णय

    ओमकार टाईम्स


  धनकुटा – धनकुटा नगरपालिकाका ६ वटा वडामा एक हप्ता निषेधित क्षेत्र घोषणा गरिने भएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी केशवप्रसाद बिमलीको अध्यक्षतामा बसेको कोभिड–१९ सङ्कट व्यवस्थापन समितिको बैठकले निषेधित क्षेत्र घोषणा गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  सङ्क्रमण ऐन २०२० बमोजिम आवत जावतमा प्रतिबन्ध लगाउन धनकुटा नगरपालिकाको वडा नम्बर १, ३, ४, ५, ६ र ७ मा बिहीबार राति १२ बजेदेखि भदौ ४ गते राति १२ बजेसम्म निषेधित क्षेत्र घोषणा गर्ने निर्णय भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी केशवप्रसाद बिमलीले बताउनुभयो ।

  धनकुटाबाट प्रदेश सभामा प्रतिनिधित्व गर्ने सांसद कुसुम श्रेष्ठसहितका व्यक्तिमा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएपछि उहाँहरुको कन्ट्याक ट्रेसिङमा धेरै व्यक्ति परेकाले निषेधित क्षेत्र घोषणा गरेर स्वाब सङ्कलन गर्न लागिएको छ । स्वाब सङ्कलन गरिएका व्यक्तिको रिपोर्ट नआउँदासम्मका लागि आवत जावतमा प्रतिबन्ध लगाउन निषेधित क्षेत्र घोषणा गर्ने निर्णय भएको हो ।

  यस्तै दुई सयभन्दा धेरै सक्रिय सङ्क्रमित भएका जिल्लाका नागरिकलाई धनकुटामा आवागमनमा रोक लगाउने निर्णय पनि गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिमलीले जानकारी दिनुभयो । प्रदेश सांसद श्रेष्ठ र उहाँका श्रीमानसहित अहिलेसम्म धनकुटामा १९ जनामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ ।

  धनकुटा नगरपालिकाले पनि अत्यावश्यकबाहेकका सबै सेवा एक हप्ताको लागि बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ । सार्वजनिक भेला, भोजभतेर, गोष्ठी, बैठक, चाड मनाउने जस्ता भिडभाड हुने कुनै पनि गतिविधि नगर्न नगरबासीमा अनुरोध गरिएको धनकुटा नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस