• देश

  कनकाई नदीमा आएको बाढीका कारण झापाका ८० घर डुबानमा

    ओमकार टाईम्स


  बिर्तामोड : कनकाई नदीमा आएको बाढीका कारण झापाका ८० घर डुबानमा परेका छन् ।

  केही दिनदेखि परेको अविरल वर्षाका कारण कनकाईमा आएको बाढीका कारण झापाा गाउँपालिका–१ स्थित मिलन बस्तीका ४० घर, गौरीगञ्ज गाउँपालिका–१ होकलबारीका ३० घर र शिवसताक्षी नगरपालिका ६ का १० घर डुबानमा परेका हुन् ।

  शनिबार रातिदेखि मिलन बस्तीमा बाढी पसेको हो भने बस्तीमा ८२ घरपरिवारको बसोबास छ । उनीहरुमध्ये ४० घर डुबानमा परेकाले ती घरका सबै परिवारलाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको वडाध्यक्ष राजकुमार यादवले जानकारी दिए ।

  डुबानमा परेका परिवारका सदस्यलाई नजिकैको रघु टोलमा ल्याएर राखिएको उनले बताए । कनकाईको बाढीले वडाको सालमारामा १ सय ५० घर, लसुनगञ्जमा ५० घर र सितुमारीमा ४० घर डुबानको उच्च जोखिममा रहेको वडाध्यक्ष यादवले बताए ।

  कनकाईको बाढी नदी किनारको बाँध ओभरफ्लो भई बस्तीमा पस्दा गौरीगञ्ज १ होकलबारीमा ३० घर डुबानमा परेका छन् ।

  बाढीले बस्तीसम्म जाने बाटो समेत अवरुद्ध भएकाले उद्दार टोली पुग्न कठिनाइ भइरहेको जिल्ला प्रहरीका डीएसपी राकेश थापाले जानकारी दिए ।

  यसैगरी कनकाई नदी किनारको बाँध फुटाएर बाढी बस्तीमा पस्दा शिवसताक्षी–६ पुरानो शिवगञ्ज बजारका १० घर डुबानमा पारेको छ । १० घरका सबै सदस्यलाई सुरक्षित स्थानमा सारेको वडाध्यक्ष मनोज खुलालले बताए । पानी पर्न नरोकिएका कारण थप १ सय ५० घर डुबानको उच्च जोखिममा रहेको उनले बताए ।

  बिरिङ नदीमा आएको बाढीले झापा गाउँपालिका ५ का ३५ वर्षीय राजेश गणेशको मृत्यु भएको हो । शनिबार दिउँसो मलामी गएका उनलाई पौडी खेल्ने क्रममा नदीले बगाएको जिल्ला प्रहरीका डीएसपी राकेश थापाले जानकारी दिए । नदीले बगाएर बेपत्ता बनाएको उनलाई आफन्त, स्थानीय र प्रहरीले खोजी गर्ने क्रममा साँझ घटनास्थलदेखि ३ किलोमिटर टाढा मृत अवस्थामा शव फेला परेको डीएसपी थापाले बताए ।

  जिल्लाकै मेची नदीको बाढीले बगाउँदा भद्रपुर नगरपालिका ३ का ३३ वर्षीय हिरण राई बेपत्ता भएका छन् । अपरान्ह साढे ४ बजे मेची नदीको नाउँघाटमा नुहाउने क्रममा राईलाई बाढीले बगाएको थियो । उनको खोजी कार्य जारी रहेको डीएसपी थापाले जानकारी दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस