• फिचर समाचार

  तीनकुनेकाे फाेटाे राख्दै बालेनको यस्तो स्टाटस जस्ले धक्का दियो राष्ट्रपति र माधव नेपाललाई

    ओमकार टाइम्स


  काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन)ले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवुकमार नेपाललाई तीनकुनेको तस्बिर राख्दै कुन मुख देखाएर भोट माग्न जानुहुन्छ भनी प्रश्न गरेका छन् ।

  विभिन्न योजना बनाएर पनि वषौंदेखि तीनकुनेको पार्क बन्न नसकेको अवस्थालाई इंगित गर्दै मेयर बालेनले सामाजिक सञ्जालमार्फत तीनकुनेको फोटो राख्दै यस्तो प्रश्न गरेका हुन् ।

  उनले राष्ट्रपति भण्डारी र नेपाललाई आफ्नै क्षेत्र तीनकुनेको ५० वर्षदेखिको समस्या आफैंले हस्ताक्षर गरेर बारम्बार सम्झौता गरेर पनि समाधान नगरेको आरोप लगाएका छन् । बालेनले अझै दुई महिना सरकार रहेको र समस्या समाधन हुने आशा व्यक्तसमेत गरेका छन् ।

  ‘आदरणीय माधव नेपालज्यु तथा सम्माननीट्यठ राष्ट्रपतिज्यु, प्रधानमन्त्री बन्नुभयो राष्ट्रपति बन्नुभयो । आफ्नै क्षेत्र तिनकुनेको ५० वर्षदेखिको समस्या आफैँले हस्ताक्षर गरेर बारम्बार सम्झौता गरेर पनि समाधान गर्नु भएन’, उनले लेखेका छन्, ‘अब कुन मुख देखाएर जनता माझ भोट माग्न जानु हुन्छ ? अझै दुई महिना छ, सरकार तपाइँकै हो । समस्या समाधान होस् भन्ने आशा राखेको छु ।

  पार्क बनाउने भनेर तीनकुनेकाे जग्गा लामाे समयदेखि ‘हाेल्ड’ मा छ । राष्ट्रपति भण्डारी र माधव नेपाल यही क्षेत्रबाट चुनाव लडिसकेकाले बालेनले उनीहरूप्रति लक्षित गरेका हुन् ।
  ०३१ सालदेखिको विवाद हालसम्म पनि समाधान हुन सकेको छैन । करिब ५४ रोपनी जग्गा अधिग्रहणमा मुआब्जाका विवादका कारण समस्या जस्ताको तस्तै छ ।

  काठमाडौं महानगरपलिकाले पटक-पटक पार्क निर्माणको नक्सा तयार पारे पनि अहिलेसम्म निर्माण कार्य अघि बढाउन सकेको छैन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस